Atrakcje turystyczne na południu Polski: co warto zwiedzić w Zakopanem?

author
1 minute, 53 seconds Read

Co roku w Zakopanem możemy zobaczyć setki, a nawet tysiące turystów z kraju i spoza jego granic. Zarówno latem, jak i zimą, możemy spędzać czas na wędrówkach po popularnych szlakach górskich, gdzie oprócz malowniczych obrazów stworzonych przez matkę naturę, możemy zwiedzić najpopularniejsze atrakcje turystyczne jak np. Morskie Oko czy Wielka Krokiew. Jak jednak w ciągu zaledwie kilku dni odwiedzić wszystkie z atrakcji dostępnych w Zakopanem? Co warto zwiedzić w Zakopanem, a co lepiej sobie odpuścić? 

Krupówki 

Odpowiadając na pytanie co warto zwiedzić w Zakopanem, nie można nie wspomnieć o najpopularniejszym deptaku na południu czyli Krupówkach! Niezależnie od pory dnia czy roku, miejsce to tętni życiem i oczywiście tłumem turystów, choć największą ilość zwiedzających możemy zauważyć w okresie świąteczno-sylwestrowym. Krupówki to nie tylko tłumy turystów, ale przede wszystkim prawdziwe góralskie knajpki, sklepy oraz lokale pełne pamiątek. 

Wielka Krokiew i letni zjazd 

Skocznia narciarska Wielka Krokiew to coś co warto zwiedzić w Zakopanem, szczególnie w okresie letnim, ponieważ to właśnie w tym sezonie Wielka Krokiew dostępna jest dla wszystkich turystów w formie największej zjeżdżalni świata! Choć prędkość jaką można osiągnąć zjeżdżając ze skoczni zbliżona jest do tej, którą osiąga skoczek narciarski, cały zjazd jest bezpieczny i niezwykle emocjonujący! 

Morskie Oko 

Największe i jednocześnie najpiękniejsze z jezior obecnych na południu Polski to właśnie Morskie Oko, do którego dotrzeć może każdy turysta nawet ten, który nie posiada doświadczenia w pieszych wędrówkach. To również jedno z miejsc, w którym każdego dnia możemy spotkać tłumy wędrowców, którzy tak jak i my pragną ujrzeć efekty pracy matki natury. 

Dom do góry nogami

Choć ta atrakcja nie należy do największych, zdecydowanie warto odwiedzić ją podczas zwiedzania Zakopanego. Zwiedzanie zajmie nam zaledwie piętnaście minut, jednak gwarantujemy, że będzie to niepowtarzalna zabawa zarówno dla małych, jak i dużych!

Similar Posts