Welon ślubny – warto, nie warto i jaki wybrać?

author
1 minute, 56 seconds Read

Welon ślubny to element stroju Panny Młodej, który jeszcze do niedawna był obowiązkiem. Dziś niektóre kobiety z niego rezygnują. Jak tak naprawdę z nim jest? Warto mieć welon czy nie? I jaki welon wybrać w razie zdecydowania?

Czy welon ślubny nadal jest w modzie?

Wiele kobiet z różnych przyczyn rezygnuje z welonu w dniu ślubu, ale to nie oznacza, że już dawno przeszedł do lamusa. Nadal jest modny i są kobiety wśród narzeczonych, które nie wyobrażają sobie, aby iść do ołtarza bez tego dodatku. Co więcej, niektóre z nich wybierają bardzo długie, ciągnące się aż po ziemi welony, które następnie, będąc już na sali weselnej, zamieniają na krótkie. W związku z tym welon ślubny nadal jest w modzie i jeśli kobieta nie ma konkretnych powodów, dla których nie chce go mieć, jak najbardziej może wybrać jeden z nich. Jaki będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę wybierając welon?

Jaki welon ślubny wybrać?

Welon jest kupowany oddzielnie. Bo jak już wiadomo, nie ma obowiązku, aby kobieta miała go w swych włosach. Jeśli jednak takie jest jej życzenie, musi go dopasować do sukni. Ważne jest więc, aby współgrał nie tylko kolorem, ale i stylem. Dziś można kupić welon w najróżniejszych wersjach. Klasyczny, elegancki albo w stylu boho. Każdy z nich będzie pasował do innej sukni ślubnej. Ważna jest też długość. Jeśli przyszła Panna Młoda może pozwolić sobie na dwa welony, może do kościoła wybrać dłuższy. Będzie ładnie się prezentował. Na sali zdecydowanie lepiej sprawdzi się krótszy. Jego wygląd i długość niewątpliwie mają tu największe znaczenie. Najmniej ważna jest cena. Krótsze, bardziej klasyczne, uniwersalne wersje welonów są zazwyczaj najtańsze. 

W związku z powyższym warto wybrać się do dobrze zaopatrzonego sklepu ślubnego, najlepiej internetowego, by wybrać jeden z najpiękniejszych, najmodniejszych welonów. Najlepiej jednak mieć już wybraną suknię ślubną, aby móc dobrze go do niej dopasować. Jeśli w innym sklepie kupiło się suknię, a w innym szuka się welonu, warto mieć ją wówczas przy sobie.

Similar Posts